1958 - 10 let JZD Kolnovice

Přinášíme Vám novińovou reportáž k 10.výročí založení JZD Kolnovice. Článek vyšel v časopise "Jesenická vesnice bez mezí". Poděkování patří P.Macháčkovi za poskytnutí materiálu.

10-let-jzd-kolnovice

Hospoda Bauer - penzión "U jelena"

Dříve vyhlášená hospoda u Bauera - levý snímek je z povodní 1997 a aktuálnější stav penziónu "U jelena" z roku 2004 po rekonstrukci.

A v druhém pohledu z čela, můžete vidět jak vysoko byla vody při povodni 1997.

U hranic

Podívejte se s námi jak to vypadalo v roce 1954 u hraničního přechodu do Glucholaz. V tomto místě po roce 2003 z kterého je srovnávací snímek začal vyrůstat spotovní areál s rybníkem. Celnice je již dávno zbourána. Fotogalerii naleznete zde.

V další sérii vidíte stavbu areálu a srovnání let 2003/2006 a 2006/2009

Základní škola Mikulovice

Existuje soubor pár fotografiíí a grafik, které neustále dokola prezentuje současná garnitura obedních zastupitelů. Obletěly celý svět, najdete je prostě všude, v každé knížce na každém hrnku. Dnes Vám přinášíme neobvyklý pohled na jednu z nich. Jedná se o snímek základní školy v Mikulovicích použitý na plakátě oslav 750 let Mikulovic. 

Tam, kde indiáni vytrhali koleje

Oblast zove se podle spřátelených tlup kmenů apačů, čirikavů a meskalerů "múúúna". Jali se tam hospodařiti úžasně. No comment, co nabyli darem a zatím nestihli zpeněžit, chátrá. Již se těšíme na další letecké snímkování, kde budou již patrné ruiny a zbytky obvodového zdiva, jež se nepodařilo zobchodovat. Za pozornost na tomto porovnání tz roku 2003 a 2011 stojí, kromě toho, že apači vytrhali koleje ( a nebylo jich málo - téměř 7 km ), že ještě ve zlomovém roce 2011 před řáděním indiánských kmenů zde byly střechy ( vesměs zpeněžitelné ve sběrných surovinách ) a nemalé množství lesa.

Historie, ne hysterie

V rámci cyklu historie není hysterie, Vám budeme přinášet pohledy na naši minulost až k přítomnosti. zároveň se distancujeme od různých grantových a neziskových skupin, které skáčí, jak jim chlebodárci pískají a při tom neopomenou využít sebemenší příležitost jak podojit veřejné rozpočty. Jelikož jejich jest obrovský, berte náš příspěvek jako jen drobnou snahu o to, že je třeba tlačit na druhou stranu vrat. S čistě dobrovolných pohnutek a za vlastní se budeme snažit aby ti, kteří ještě nepodlehli branwashingu, měli možnost seznámit se se skutečnou minulostí bez  překrucování, zamlčování, mlžení a lží.

Jak jistě víte již jsme pro Vás publikovali část mikulovické kroniky, kterou naleznete zde.